Programlarımız

Çocuklarımız high-scope eğitim programı rehberliğinde ve yaş gruplarına göre Montessori eğitim sisteminden faydalanılarak her hafta konulara göre değişen 5 farklı etkinlik alanında günlerini geçirirler. Bütün zamanları aynı sınıf ortamında geçmez. Sürekli değişen materyaller ve eğitim ortamları ile ilgi sürelerine ve öğrenme hızlarına olumlu katkıda bulunuruz Oyun grubumuz her gün saat 10:00 – 12:00 arasındadır.(Maltepe Temsilciliği) Yarım gün eğitim programımız 07:30 – 13:00 veya 12.00 – 18:30 saatleri arasındadır. Tam gün eğitim programımız 07:30 – 18:30 saatleri arasındadır.

Bilim Atölyemiz

Çocuklarımız burada deneyerek öğrenmenin hazzını yaşarlar.
5 duyularına hitap eden görsel ve materyaller ile deneyler yaparlar.
Neden sonuç ilişkisi kurarak deneme yanılma yöntemiyle kalıcı öğrenme sağlamış oluruz.
Soru sormayı, araştırmayı, merak etmeyi kişiliklerinin bir parçası haline getirirler.

bilim
sanat

Sanat Atölyemiz

4 farklı etkinlik masamız da kas gelişimini ve yaratıcılıklarını destekleyecek materyaller çocuklarımız için hazır bulunur.Kendi seçtikleri alanda makas ile kesme, seramik hamuru ile şekiller yapma, kolaj çalışmaları, suluboya çalışmaları gibi etkinliklerle bir ürün meydana getirmeyi ve takdir edilmeyi öğrenirler. Özgüvenleri gelişir.

kavram

Kavram Atölyemiz

Matematiğin en keyifli halini öğrenirler. Sayılar, şekiller ,renkler, zıt kavramlar.. öğretmenlerimiz tarafından eğlence ve oyunla birleştirilerek kalıcı öğrenmeye dönüşür. Kitap çalışmalarımız ve akıllı tahta üzerinden eğitimlerimiz bu alanda gerçekleşir.

Orff Müzik Atölyemiz

Ünlü Alman Besteci Carl Orff ve dansçı Gunild Keetman tarafından müzik eğitimi temel alınarak geliştirilmiş olan Orff öğretim tekniği; müzik, dans, drama, konuşma, hareket temelleri üzerine kurulmuş bir yöntemdir. Çocukların etrafı ile uyumunu, birlikte iş yapma duygusunu, doğaçlama yeteneğini ve en önemlisi yaratıcılığını geliştiren bir tekniktir.

orff-muzik

Oyun Atölyemiz

Oyun çocuğun dış dünya ile kendi iç dünya arasında yolculuk yaparken ona kendini ifade alanı yaratan bir süreçtir. Çocuk için vazgeçilmez bir yaşama biçimi olan oyun , çocuğun en doğal öğrenme aracıdır. Oyun çocuklar için keşfetme , öğrenme ve kendini ifade etmek demektir.  Bizlerde oyun atölyemizde her hafta değişen hayal köşemiz, blok köşemiz, serbest oyun alanlarımızla çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini destekliyoruz.